Budowa WC

Budowa to miejsce gdzie będziemy spędzać dużo czasu, tak samo inni ludzie, którzy będą na niej pracować. Musimy zadbać o miejsce, gdzie będziemy załatwiać potrzeby fizjologiczne. Prozaiczny, a jednak ważny problem. Budujemy tanio, zatem poszukamy taniego rozwiązania.

Potrzebna nam będzie toaleta na budowę. Tu opcji mamy kilka, różnią się wygodą rozwiązania (użytkowania) oraz kosztem.

 1. Toaleta przenośna – jeśli na budowie znajduje się jakieś pomieszczenie, które możesz wykorzystać, możesz zakupić toaletę przenośną. Takie urządzenia kosztują zazwyczaj około 250-300 zł.
 2. Innym rozwiązaniem, jest zakup WC z drewna. Gotowe wychodki to koszt około 400-600 zł. Do kupienia na OLX lub Allegro
 3. Jeśli powyższe rozwiązania wydają się za drogie, możemy taki drewniany kibelek zbudować sami. Jest to naprawdę proste i tanie rozwiązanie. wychodek na budowę wc
  Potrzebujemy przede wszystkim czterech kantówek ok. 2,50 m – jeśli nie macie, można je tanio (6-10 zł) kupić, np. na OLX. Kantówki te będą stanowiły konstrukcję. Z trzech stron pionowo ustawione kantówki obijamy deskami, zostawiając nogi (min. pół metra), które wkopiemy w ziemię. Jedną stronę zostawiamy na drzwi, które wieszamy na zawiasach. Deski najlepiej pozyskać z palet, możemy je kupić także na OLX za cenę 2-5 zł. Jest to świetny materiał na deski do różnych celów.
  Przy odrobinie sprytu uda nam się również wykonać lekko skośny dach, polecam obić go papą, żeby woda nie lała się do środka i nie powodowała korozji drewna. Budowa trochę potrwa, a kibelek przyda się, więc warto go zabezpieczyć.
  wychodek wc toaleta na działkęPozostaje nam jeszcze wykonanie skrzyni do środka. Do wnętrza przybijamy poziomo dwie kantówki po bokach na wysokości około metra. Na kantówki przybijamy deski i wycinamy w nich odpowiedniej wielkości otwór. Z przodu również zabijamy konstrukcję ścianką z desek.
  Drzwi u siebie zrobiłem z ramiaka z desek i zakryłem folią, dzięki czemu są lekkie.
  Pod szaletem wykopujemy otwór, głębokości metra. Zawartość można czasem zasypać wapnem budowlanym dla zneutralizowania zapachu.
  Całość konstrukcji takiego prostego wychodka zamknęła się sporo poniżej 100 zł.Dach wykończyłem papą klejoną lepikiem na zimno. Jest to niedrogi sposób, a gwarantuje, że nie będzie nam się lało na głowę i drewno nie będzie niszczeć. Łączenia i miejsca gdzie użyłem gwoździ papiaków również zabezpieczyłem lepikiem.
  dach pokryty papądach kryty papą
Ocena Czytelników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *